ساعات کاری

شنبه تا پنجشنبه (22-9)

نشانی

کردستان،بانه، پاساژ پلاسکو

شماره تماس

۰۹۱۸۰۵۰۴۴۹۰

علت طولانی شدن شستشوی ماشین ظرفشویی

تتیس بانه در این مقاله قصد دارد همراهان خود را با ماشین ظرفشویی و کارکرد آن و همچنین طولانی شدن شستشوی ماشین ظرفشویی آشنا کند.

ماشین ظرفشویی دستگاه برای شستشو و تمیز کردن انواع ظرف های کثیف می باشد. برای شستشو ظرف توسط این ماشین تنها کافی است فرد ظرف ها را داخل ماشین بچیند.

ماشین ظرفشویی دستگاه برای شستشو و تمیز کردن انواع ظرف های کثیف می باشد. برای شستشو ظرف توسط این ماشین تنها کافی استفرد ظرف ها را داخل ماشین بچیند. و پس از چیدن ظرف ها پودر یا موارد شوینده استاندارد را داخل ماشین ظرفشویی بریزد.چرخه شست و شو را تنظیم کند و دکمه «روشن» را فشار دهد. اما ماشین ظرفشویی برخی اعمال خاص را نیز خودبه خود انجام می دهد که عبارتند از:

خودش را از آب پر می کند.

آب را با سرعت و فشار زیاد از طریق فواره هایی به ظروف می پاشد تا آنها را تمیز کند.

آب کثیف را تخلیه می کند.

با پاشیدن آب بیشتر، ظروف را آبکشی می کند.

هوا را گرم می کند تا ظرف ها خشک شوند؛ البته اگر شما انجام این قسمت را هنگام تنظیم دستگاه خواسته باشید.

علاوه بر این، ماشین ظرفشویی بر کار خود نظارت می کند تا همه چیز به طور مطلوب پیش رود. یک زمان سنج، طول مدت هرچرخه را تنظیم می کند؛ یک گیرنده حسی دمای آب و هوا را نمایان می کند تا از گرم شدن بیش از حد ظروف و تخریب آنها جلوگیری کند و گیرنده حسی دیگری می تواند بگوید که سطح آب به اندازه کافی بالا هست تا مرحله شست و شو و آب کشی آغاز شود. بعضی از ماشین های ظرفشویی دارای گیرنده هایی هستند که میزان کثیفی آب را که از ظروف می چکد مشخص می کنند و وقتی که آب به اندازه کافی تمیز بود، ماشن ظرفشویی می فهمد ظرف ها تمیز شده اند.

اما فروشگاه اینترنتی تتیس بانه در این مقاله قصد دارد به یکی از سوالات و مشکلات شما پاسخ دهد. طولانی شدن شستشوی ماشین ظرفشویی سوال خیلی از خانم های خانه دار می باشد.

 

آیا شستشو در ماشین ظرفشویی شما خیلی طول می‌کشد؟ یکی از شکایت‌هایی که همیشه از مشتریان می‌شنویم  طولانی شدن شستشوی ماشین ظرفشویی می باشد. یا اینکه تمیز شدن ظرف‌ها زمان زیادی می‌برد. این موضوعی زمانی مشکل‌زا می‌شود که شما در منزل‌تان مهمانی در پیش دارید و تعداد زیادی از ظرف‌ها هنوز شسته نشده‌اند. قبل از اینکه وارد این بحث شویم که چرا کار ماشین ظرفشویی طولانی شده‌است، باید خاطرنشان کرد که بسیاری از مدل‌های ماشین ظرفشویی جدید از آب و برق به‌مراتب کمتری نسبت به مدل‌های قدیمی استفاده می‌کنند. این بدان معناست که مدت زمان شستشو در آنها نسبتاً طولانی‌تر است.(یعنی هر چقدر برنامه تایم بیشتری داشته باشد آب و برق کمتری مصرف میکند)

 

مدت زمان نرمال برای شستشو در ماشین ظرفشویی چقدر است؟

قبل از پرداختن به مشکلات رایج در ماشین‌های ظرفشویی، لازم است که زمان استاندارد برای شستشو را تعیین کنید. این موضوع به نحوه خاص شستشو و برنامه‌ای که انتخاب کرده‌اید برمی‌گردد.

با توجه به اینکه در روش‌های جدید خشک‌کردن ظروف،برق کمتری مصرف می شود، یک برنامه استاندارد شستشو برای مدل‌های جدید ماشین ظرفشویی با خسک کن بین ۲:۰۰ الی ۳:۰۰ ساعت خواهد بود.

دفترچه راهنمای ظرفشویی را بخوانید و فهرست انواع شستشو به‌همراه زمان‌های مربوطه را بیابید. همچنین لازم است که نام انواع شستشوهای مختلف (که معمولاً گیج‌کننده هستند) در راهنما را یاد بگیرید. در برندهای مختلف اسامی متفاوتی استفاده می‌شود مانند شستشوی سریع، شستشوی قابلمه و تابه خیلی کثیف و غیره. به‌خاطر داشته باشید که هر چقدر دمای شستشو بالاتر برود، طولانی شدن شستشوی ماشین ظرفشویی  را نیز خواهیم داشت. اگر متوجه شدید که کار ظرفشویی بیشتر از تایم برنامه طولانی شده‌است، یعنی برنامه که ۱:۳۰ یک ساعت و سی دقیقه تنظیم کرده اید بیشتر از این تایم طول کشیده، حال به نکاتی که در رابطه با مشکلات رایج در ادامه مطرح می‌کنیم دقت کنید.

مشکل احتمالی: گرفتگی در سیستم گردش آب

اگر داخل سیستم گردش آب ظرفشویی هر نوع گرفتگی ایجاد شود، زمان پرشدن دستگاه و همچنین تخلیه آب طولانی خواهد شد و در نتیجه چرخه شستشو برای تکمیل خود مدت زمان بیشتری نیاز دارد (یعنی اگر روی دقیقه ۳۰ ماشین ظرفشویی عمل تخلیه را انجام می دهد چون تخلیه خوب انجام نمی شود و طول میکشد تایم ظرفشویی به طور مثال بیست دقیقه روی ۳۰ دقیقه گیر میکند، تا تخلیه کامل انجام شود و بعد به مرحله بعد می رود) برای اطمینان از عدم بروز گرفتگی در ماشین ظرفشویی موارد زیر را کنترل کنید:

فیلترها را بررسی کنید

حتی اگر ماشین ظرفشویی دارای فیلتری است که تمیز می‌شود، بازهم گرفتگی ممکن است اتفاق بیفتد. فیلترها را بازرسی کنید و آنها را کاملاً بشویید تا آب بتواند به‌راحتی از درون آنها عبور کند. اگر فیلتر آسیب دیده‌است باید تعویض شود. از آنجا که فیلترها مانع از ورود باقی‌مانده غذا و آشغال به درون دستگاه می‌شوند، اگر فیلتر به‌درستی کار نکند و خراب باشد بدین معناست که در آینده بازهم گرفتگی‌های بیشتری در دستگاه ایجاد می‌شوند. توصیه می‌کنیم که با یک مرکز خدمات حرفه‌ای در زمینه ماشین ظرفشویی تماس بگیرید.

شلنگ تخلیه را بررسی کنید

هیچ‌گونه پیچ‌خوردگی یا خم نباید در شلنگ تخلیه آب وجود داشته باشد. این شلنگ را بیرون بکشید و گرفتگی‌های احتمالی آن را بررسی کنید. اگر آسیبی به شلنگ وارد شده‌است، باید تعویض شود.

دریچه هوای ظرفشویی را بررسی کنید

دریچه هوا در همه ماشین‌های ظرفشویی وجود ندارد، بنابراین برای اطلاع از این موضوع به راهنمای سازنده مراجعه نمایید. دریچه هوا معمولاً در نزدیکی سینک و شیرآب قرار دارد و از ورود دوباره آب‌های کثیف به داخل دستگاه جلوگیری می‌کند.

مشکل احتمالی: رسوبات معدنی

اگر با بررسی دستگاه با گرفتگی خاصی در سیستم یا تجمع مواد غذایی، مواجه نشدید، ممکن است رسوبات معدنی در جایی جمع شده باشند. این رسوبات معمولاً به‌شکل لکه‌ها و رگه‌هایی به‌رنگ قهوه‌ای مایل به نارنجی یا سفید هستند که در اطراف فیلتر، پره متحرک، بخش‌های اسپری‌کننده آب و یا حتی در اطراف المنت‌های گرمایی (اگر باشند) ایجاد می‌شوند. برای رهایی از این مشکل:

داخل ماشین را کاملاً بشویید

اگر رسوبات معدنی به‌تازگی در داخل ماشین ظرفشویی شکل گرفته‌اند و به‌نظر سفت و سخت نیستند، در داخل یک کاسه سرکه سفید بریزید و آن را در بخش میانی طبقه پایین ماشین ظرفشویی قرار دهید. سپس ماشین را با برنامه قوی با بالاترین درجه ّآب، روشن کنید. این روش بوهای نامطبوع را نیز از بین می‌برد. همچنین می‌توانید از شوینده‌هایی که مخصوص شستن محفظه داخلی ماشین ظرفشویی هستند، استفاده کنید. این شوینده‌ها برای از بین بردن لکه‌های ناشی از سختی آب و رسوبات معدنی به‌کار می‌روند.

رسوبات معدنی می‌توانند سرسخت‌تر از این باشند. ممکن است با چرخه شستشوی داخل ماشین ظرفشویی نتوانید مشکل را حل کنید. در این صورت لازم است به‌کمک یک صابون و یک اسفنج خیس، فضای داخلی ظرفشویی را بسابید.

مشکل احتمالی: سنسور شستشو

دلیل دیگری نیز برای طولانی شدن چرخه شستشو وجود دارد و آن اختلال در کار سنسور شستشو است. اگر ماشین ظرفشویی شما دارای یک سنسور شستشوی خودکار در چرخه‌های شستشو است، تجمع باقی‌مانده غذا یا مواد معدنی بر روی آن منجر به طولانی‌شدن شستشوی ظروف خواهدشد. برای رفع این مشکل، در حالتی که ظرفشویی خالی است، مواد شوینده ظرفشویی را داخل آن بگذارید و دستگاه را روشن کنید.

مشکل احتمالی: آب درست گرم نمی شود

برای شستشوی ظروف داخل ماشین ظرفشویی به آب گرم نیاز داریم. آب سرد وارد ماشین ظرفشویی می شود و بعد توسط المنت ماشین ظرفشویی گرم می شود این گرم کردن آب زمان می برد حالا اگر المنت به مرور زمان ضعیف شده باشد و یا جرم و رسوب گرفته باشد‌ این تایم گرم کردن به مراتب بیشتر می شود. در نتیجه زمان شستشو‌ از تایم اصلی برنامه بیشتر می شود .

برای رفع این مشکل باید حتما ماشین ظرفشویی هر ساله سرویس دوره ای شود. سرویس دوره ای باعث نگهداری بهتر از موتور و پمپ تخلیه آب و رسوب گیری المنت و آبپاش های ماشین ظرفشویی می شود. و همچنین باعث عدم بوی نامطبوع داخل ظرفشویی و جرم در مجاری آب و تخلیه می شود.

 

 

 

 

 

0
    0
    سبدخرید
    سبدخرید خالی استبازگشت به فروشگاه