ساعات کاری

شنبه تا پنجشنبه (22-9)

نشانی

کردستان،بانه، پاساژ پلاسکو

شماره تماس

۰۹۱۸۰۵۰۴۴۹۰

بهترین مکان قرارگیری تلویزیون کجاست؟

در جامعه امروز وجود تلویزیون در هر خانه‌ای امری ضروری است . چراکه تلویزیون یکی از راحت‌ترین و به‌صرفه‌ترین ابزار برای تماشای برنامه‌های موردعلاقه، پیگیری اخبار و از همه مهم‌تر سرگرمی است.به همین خاطر طبق تحقیقاتی که در آمریکا صورت گرفته است بیش از ۹۶% خانه‌ها دارای تلویزیون هستند. این یعنی وجود تلویزیون‌ها مثل حضور اعضای خانواده حائز اهمیت است.بنابراین محل  بهترین مکان قرارگیری تلوزیون و جای مناسب با دکوراسیون و ابعاد خانه نیاز به کمی دقت، سلیقه و ریزبینی دارد.

دکوراسیون منزل، تاثیر زیادی بر روحیه و شادی اعضای خانواده دارد. کارشناسان می‌گویند چیدمان نامناسب منزل، می‌تواند باعث تشویش، استرس و حتی افسردگی شود. تلویزیون، یکی از اصلی‌ترین وسایل زندگی و به‌نوعی نقطه ثقل منزل است. معمولاً افراد وقت زیادی را مقابل تلویزیون سپری می‌کنند، بنابراین نحوه چیدمان تلویزیون و توجه به جایگاه تلویزیون در پذیرایی ، اهمیت زیادی دارد. انتخاب جایگاه مناسب این وسیله، ضمن زیباتر شدن دکوراسیون منزل، در روحیه و حفظ سلامتی چشم‌ها نقش دارد. برای آشنایی با اصول جانمایی تلویزیون در منزل ، با ما همراه باشید.

برای پیدا کردن بهترین جایگاه تلویزیون در پذیرایی به این نکات توجه کنید

تلویزیون، یکی از مهم‌ترین اجزای پذیرایی و به‌نوعی نقطه کانونی اتاق است. اکثراً اعضای خانواده مقابل تلویزیون دور هم جمع می‌شوند و زمان زیادی را مقابلش سپری می‌کنند؛ بنابراین باید بهترین مکان قرارگیری تلوزیون را  انتخاب کرد. برای انتخاب جایگاه تلویزیون در پذیرایی ، به نکات زیر توجه کنید:

 • رعایت ارتفاع مناسب و استاندارد از سطح زمین تاثیر مهمی روی سلامتی دارد. اگر تلویزیون بالاتر از حد معمول باشد، در طولانی‌مدت باعث گردن‌درد و آرتروز گردن می‌شود. ارتفاع قرارگیری تلویزیون باید به اندازه‌ای باشد که خط دید تماشاگر، درست وسط صفحه نمایش دستگاه بیفتد. ارتفاع یک فرد نشسته روی کاناپه، به‌طور متوسط ۱۰۵ سانتی‌متر است.
 • تلویزیون باید از منبع نور فاصله داشته باشد، بنابراین تلویزیون را جلوی پنجره نگذارید چون پنجره ضد نور است و باعث تار و تیره شدن تصویر و آسیب به چشم می‌شود.
 • تلویزیون نقطه کانونی است و بهتر است جایی قرار بگیرد که از تمام نقاط خانه، دید داشته باشد. مبل‌ها و صندلی‌ها، نباید پشت به تلویزیون چیده شوند.
 • بهترین حالت برای تماشا، زاویه مستقیم است. بنابراین بهتر است مبلمان را روبه‌روی تلویزیون بچینید تا فضایی راحت و صمیمی ایجاد شود. در نشیمن‌های مستطیلی، بهترین جا برای قرارگیری این وسیله، عرض اتاق است چون فضای مناسبی برای تماشا فراهم می‌شود.
 • فاصله‌ی مبلمان تا تلویزیون، باید طوری باشد که به چشم‌ها آسیبی نرسد. در حالت استاندارد، فاصله تماشاگر تا صفحه نمایش، باید دوونیم برابر قطر صفحه نمایش باشد.
 • بهتر است تلویزیون در فضاهای پر رفت‌وآمد مثل نزدیک در ورودی یا در آشپزخانه نباشد تا وقت تماشا، آرامش بیشتری داشته باشید و اعضای خانواده بتوانند به‌راحتی رفت‌وآمد کنند.
 • بهتر است تلویزیون نزدیک شومینه یا منبع گرما نباشد، چون در سرما معمولاً برای تماشای فیلم کنار منبع گرما می‌نشینید و در نتیجه عدم رعایت فاصله‌ی استاندارد با صفحه نمایش، به چشم‌هایتان آسیب می‌زند.

تلویزیون در فنگ شویی چه جایگاهی دارد؟

طبق اصول فنگ شویی، اگر تلویزیون در جای مناسبی نباشد، چی (انرژی مثبت) فضا را کاهش می‌دهد. برای رعایت اصول فنگ شویی و جذب انرژی‌های مثبت، تلویزیون را در اتاق خواب نگذارید. اتاق خواب محل آرامش است و نباید امواج الکتریکی در اتاق جریان داشته باشند. بهترین جای تلویزیون در فنگ شویی ، گوشه‌ای دنج از اتاق پذیرایی است. تلویزیون اعضای خانواده را برای دیدن فیلم یا سریال دور هم جمع می‌کند. از این ویژگی استفاده کنید و با تزئین محل قرارگیری تلویزیون، محیطی امن همراه با چی بالا برای معاشرت‌های خانوادگی فراهم کنید.

همچنین می‌توانید اطراف تلویزیون را با گیاهان تزئین کنید. گیاهان هم باعث تقویت روحیه و زیبایی محیط می‌شوند و هم انرژی‌های الکتریکی را متعادل می‌کنند.

برای نصب تلویزیون دیواری چه نکاتی را رعایت کنیم؟

اگر خانه‌ی کوچکی دارید، اگر می‌خواهید فضای نشیمن خلوت باشد یا اگر کودک نوپا دارید، می‌توانید تلویزیون را روی دیوار نصب کنید. نصب تلویزیون روی دیوار باعث صرفه‌جویی در هزینه‌ها و فضای نشیمن می‌شود. بهترین مکان قرارگیری تلوزیون دیوار جایی دور از نور و رفت‌وآمد است، تا هم کیفیت تصویر حفظ شود و هم وقت تماشا آرامش داشته باشید. مهم‌ترین نکته در مورد جای تلویزیون دیواری ، رعایت ارتفاع استاندارد از سطح زمین است. ارتفاع تلویزیون از سطح زمین، باید منطبق با خط دید باشد وگرنه باعث آسیب به گردن می‌شود. بنابراین نصب تلویزیون بالای شومینه درست نیست، چون هم باعث گردن‌درد می‌شود و هم تلویزیون از گرما آسیب می‌بیند.

برای تزئین تلویزیون روی دیوار، می‌توانید از یک قاب متناسب با دکوراسیون منزل استفاده کنید تا با کمترین هزینه، دیوار زیبایی داشته باشید. همچنین می‌توانید اطراف تلویزیون را قفسه‌بندی کنید تا فضایی برای قرارگیری وسایل جانبی فراهم شود.

چگونه میز تلویزیون مناسب انتخاب کنیم؟

برای خرید میز تلویزیون، اولین قدم توجه به ابعاد تلویزیون است. میز نباید خیلی بزرگ‌تر یا خیلی کوچک‌تر از تلویزیون باشد چون باعث بی‌نظمی دکوراسیون منزل می‌شود. برای انتخاب بهتر، تلویزیون را اندازه‌گیری کنید و میزی بخرید که از هر طرف تنها ده سانت بزرگ‌تر از تلویزیون است. اگر مبل‌های پایه بلند دارید، بهتر است میز بلندتر بخرید تا ارتفاع استاندارد رعایت شود. همچنین با توجه به وسایل جانبی‌تان (مانند دستگاه بازی)، میزی را انتخاب کنید که جایی برای این وسایل داشته باشد.

شکل ظاهری و چیدمان میز تلویزیون هم تاثیر زیادی در زیبایی منزل دارد چون نقطه کانونی است و توجه زیادی را به خود جلب می‌کند. بهترین مکان برای میز تلویزیون، روبه‌روی مبل‌ها و در معرض دید است.  

منبع : snowa.ir

0
  0
  سبدخرید
  سبدخرید خالی استبازگشت به فروشگاه